Забыли пароль? Регистрация Войти Все объявления Добавить объявление Оформить подписку Блокнот RSS
Все застройщики
Интересные предложения

 
   Поиск объявлений
Я хочу:
Тип:
от: до: Площадь:
от: до: Цена:
Область:
 
  Статьи  
Новости
Новости   →  Чернівчани платитимуть за воду за економічно обґрунтованими тарифами або житимуть без води
 
Размер шрифта:   Decrease font Enlarge font       Версия для печати print
28 Декабря, 2007

Чернівчани платитимуть за воду за економічно обґрунтованими тарифами або житимуть без води. Такий висновок громадських слухань, які провели у Чернівцях з проблем водопостачання та водовідведення та перспектив тарифної політики на ці послуги за ініціативою 15 громадських організацій. Про це повідомив власкор ЗІКу.

Учасники громадських слухань не підтримали пропозицію щодо запровадження мораторію на підвищення у Чернівцях тарифів на послуги водопостачання та водовідведення до зменшення ДКП « Чернівціводоканал» не облікованих втрат води. Вони також висловились проти закладання у міський бюджет на 2008 рік 8 мільйонів гривень для відшкодування ДКП «Чернівціводоканал» різниці між розмірами діючих тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

  Натомість для покращання якості водопостачання міста, зменшення витрат на виробництво цих послуг вирішено:

  – розвивати альтернативні джерела водопостачання міста, зокрема із русла річки Прут та підземних свердловин, вже у 2008 році замовити корегування проектної документації на будівництво під руслового водозабору на Пруті;
– організувати постачання води у місто в обсягах відповідно до попиту, зменшити технологічні витрати та втрати води, до 2010 року впровадити електронну карту водопровідних та каналізаційних мереж міста для проведення постійного моніторингу реальних пооб’єктових втрат води;
– розширити потужності резервуарів чистої води для здійснення максимальної подачі її в місто у нічний час, провести модернізацію насосного та іншого обладнання об’єктів водоканалу, встановити прилади обліку води на насосних станціях , виділяти у 2008-2009 роках кошти з бюджетів усіх рівнів на встановлення побудинкових лічильників води;
– провести зонування водопровідних та каналізаційних мереж міста та здійснювати поетапно їх капітальний ремонт відповідно до щорічних завдань стратегічного плану розвитку системи водопостачання міста до 2011 року;
– передбачити кошти в міському бюджеті на будівництво соціального гуртожитку для працівників підприємств комунального господарства, вивчити можливість для цих підприємств муніципального замовлення на підготовку фахівців із спеціальною освітою, укомплектувати у І кварталі 2088 року аварійні бригади необхідною кількістю робітників відповідної кваліфікації для оперативного усунення аварійних ситуацій на водо- каналізаційних мережах, розширити кількість додаткових платних послуг, які надає споживачам ДКП «Чернівціводоканал».

  Зважаючи на те, що збиткова робота ДКП «Чернівціводоканал» може призвести до його банкрутства та руйнації усієї системи водопостачання міста, громадські слухання рекомендували, окрім вжиття комплексних та цільових заходів спрямованих на підвищення ефективності роботи водоканалу, переглядати у Чернівцях тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення відповідно до собівартості послуг, з врахуванням економічно обґрунтованих витрат. Право на перегляд тарифів слухання залишили за виконкомом міської ради, не погодившись з пропозицію про потребу повернення цих повноважень сесії міської ради.

  Товариство «Український Народний Дім», як один з ініціаторів громадських слухань, після їх проведення зробило заяву про те, що міська влада сфальсифікувала волевиявлення членів територіальної громади Чернівців. Оскільки з 324 учасників громадських слухань, які зареєструвалися на початку, більшість становили працівники комунальних підприємств та чиновники, а процесу голосування дочекалися 202 учасника і лише 139 з них підтримали пропозицію про перегляд тарифів на послуги з водовідведення та водопостачання відповідно до собівартості послуг з врахуванням економічно обґрунтованих.

  Довідка ЗІКу.

  Громадські слухання у Чернівцях готував створений розпорядженням міського голови дорадчий комітет, до складу якого входили фахівці міських та відповідних обласних структур , депутати, а також представники громадських організацій – ініціатори проведення цих слухань. Інформація про слухання була розміщення у місцевих ЗМІ. Доступ до залу, де проводилися слухання, був вільним, голосування – відкритим. На голосування було винесено усі пропозиції, які висунули учасники слухань.
Діюча система водопостачання у Чернівцях працює з 1895 року. У 1982 році в експлуатацію було введено новий водозабір «Чернівці – Дністер», з якого почали отримувати воду 76% споживачів міста. 24% продовжують користуватися прутською водою, очищення і доставка якої обходиться вдвічі дешевше за дністровську. Проектні потужності з водопостачання на дністровському водозаборі наразі використовуються лише на 43%, що призводить до значних енерговитрат.

  Водопровідна мережа міста має протяжність 400, а каналізаційна – 250 кілометрів. 39% водопровідних та понад 40% каналізаційних мереж перебувають в аварійному стані, у результаті чого не обліковані втрати товарної води становлять понад 24%.

  На виконання стратегічного плану розвитку системи водопостачання Чернівців, заходи якого розраховано до 2011 року, потрібно 186 млн. грн. У 2007 році на його виконання з різних бюджетів було спрямовано понад 6 мільйонів гривень, у 2008 році – потрібно щонайменше 68 млн. грн. Місто шукає інвесторів для спорудження прутського водозабору, що дозволить значно скоротити витрати на виробництво питної води.

  Нові тарифи на послуги водопостачання та водовідведення у Чернівцях введено з 1 липня 2006 року. На час їх введення вони були економічно обґрунтованими, однак через подорожчання реагентів, електроенергії, інших витратних матеріалів, ріст мінімальної зарплати лише за 9 місяців 2007 року чисті збитки ДКП «Чернівціводоканал» вже становили 1,7 млн грн, при тому що рівень проплат населення за послуги водопостачання та водовідведення становив 95,5%, юридичних осіб – 116%.

Версия для печати print       Добавить комментарий print

  Новый комментарий:
:
:
:
  В тему:   Разделы этажа:   Ещё новости на нашем этаже:  
 
Not found
Контакты   Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100